„Paczka dla Ukrainy”

      Ksiądz dr Arnold Drechsler, dyrektor Caritas Diecezji Opolskiej, 30 marca 2022 r. zaprosił wszystkie parafie do udziału w akcji Caritas Polska „Paczka dla Ukrainy”.

     Nikt nie wiedział jaki będzie odzew parafian na ten apel. Ksiądz proboszcz Marek Wieczorek zaproponował, aby przygotować 10 paczek. Po pierwszych ogłoszeniach zainteresowanie wśród zakrzowskich parafian było tak duże, że zamówiono 20 kartonów. Wierni przynosili do wyznaczonych osób lub do salki parafialnej produkty żywnościowe, artykuły chemiczne oraz środki medyczne i opatrunkowe. Niektórzy przekazali pieniądze – zebrano 3120 zł.

     We wtorek 5 kwietnia panie z Parafialnego Zespołu Caritas zgromadzone artykuły spakowały do kartonów. I stał się kolejny cud w zakrzowskiej parafii – spakowano 20 paczek i jeszcze zostały produkty. Postanowiono, aby za zebrane pieniądze dokupić brakujące artykuły. Ksiądz proboszcz przywiózł kolejne 15 kartonów, które w piątek zostały spakowane.

     Do każdego kartonu włożono także kartkę świąteczną wraz z pozdrowieniami w języku ukraińskim. Wierzymy, że między innymi, te zakrzowskie paczki umożliwią przetrwanie i przyniosą ulgę cierpiącym z powodu wojny mieszkańcom Ukrainy.

     Zaangażowanie naszych Parafian było ogromne. Dziękujemy wszystkim darczyńcom. Doceniamy trud, poświęcony czas i wsparcie finansowe. Dziękujemy paniom z Parafialnego Zespołu Caritas oraz innym osobom pomagającym w tej akcji. Dziękujemy panu Józefowi i panu Krzysztofowi za dostarczenie paczek do magazynu Caritas w Opolu – Winowie. Dziękujemy wszystkim z całego serca w imieniu obdarowanych z Ukrainy oraz organizatora akcji – Caritas Diecezji Opolskiej.

 

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia św. Mikołaja w Zakrzowie, siedziba: Zakrzów, Chopina 118.