Dożynki 2021

     Dożynki to radosne święto, podczas którego dziękuje się za udane żniwa i wszystkie plony, które udało się zebrać z pola. W przeddzień uroczystości zorganizowano w Steblowie zabawę taneczną z zespołem LaLa Band.

W niedzielę 12 września 2021 r. z plebanii wyruszyła do kościoła uroczysta procesja z symbolicznymi darami – dożynkowym chlebem, winem oraz śląskim kołaczem. O godzinie 10.30 była sprawowana msza święta dziękczynna, którą celebrował i kazanie wygłosił proboszcz naszej parafii ks. Marek Wieczorek. W czasie Eucharystii został uroczyście poświęcony wieniec dożynkowy. Na ołtarzu dary złożyli starostowie – w tym roku państwo Beata i Karol Piegza.

      Po południu biesiadę w Steblowie rozpoczęły występy dziecięcej grupie tanecznej CUXY. Później odbył się koncert połączonych orkiestr z Zakrzowa i Pawłowiczek. Kolejną gwiazdą imprezy był Leszek Filec, który śpiewał wraz ze swoją żoną Moniką.

     Na Spotkanie przy tradycyjnej kawie i dożynkowym kołaczu przybyli również wójtowie – wójt gminy Polska Cerekiew pan Piotr Kanzy oraz wójt gminy Cisek pan Rajmund Frischko. Wójtowie wyrazili swoje uznanie dla trudnej pracy rolników, a starostowie przekazali na ich ręce dożynkowe bochenki chleba.

Organizatorzy przygotowali również wiele ciekawych atrakcji skierowanych dla dzieci, m.in.: dmuchane zjeżdżalnie oraz animacje i konkursy.

     Dwudniową uroczystość przygotowały obecne i dawne rady sołeckie Zakrzowa i Steblowa z finansowym wsparciem rolników oraz wielu mieszkańców naszej parafii.

     Chwała Panu Bogu  za zbiory, za trud wszystkich, którzy pracują na roli oraz za radosne świętowanie.

 

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia św. Mikołaja w Zakrzowie, siedziba: Zakrzów, Chopina 118.