III Zakrzowska Droga Krzyżowa

     W piątek, 31 marca 2023 r. po wieczornej Mszy św. ponad setka osób wyruszyła na III Zakrzowską Drogę Krzyżową. Dopisała pogoda (mimo ulewy i burzy tuż przed wyjściem) i frekwencja. Trasa (8,3 km) wiodła ulicami Zakrzowa, Steblowa i Nieznaszyna, a kolejne stacje znajdowały się zwykle przy stojących przy drodze krzyżach i kaplicach.

     Rozważania prowadził jak w poprzednich latach ks. Arnold Drechsler, natomiast proboszcz ks. Marek Wieczorek pobłogosławił pątników przed wyjściem a także powitał ich późnym wieczorem, kiedy dotarli do ostatniej stacji. O bezpieczeństwo na całej trasie zadbali strażacy z OSP Zakrzów, oni też pomagali nieść nagłośnienie, a najmłodszych uczestników, którym brakło sił, podwozili w swoim wozie bojowym, co było dodatkową atrakcją.

     Wśród uczestników były całe, często trzypokoleniowe rodziny, nie brakowało seniorów, ale szczególnie dużo było dzieci. Niektóre przeszły całą trasę (ponad 8 km) samodzielnie, a przy tym brały aktywny udział w modlitwie różańcowej. Prócz zakrzowian szli także uczestnicy z innych parafii, z okolicznych miejscowości.

     Podczas drogi był czas na modlitwę, śpiew, rozważania, ale i luźniejsze spostrzeżenia i refleksje ks. Arnolda. Wiele było też intencji - osobistych, ale także wspólnych: o pokój na świecie, zwłaszcza o ustanie wojny na Ukrainie, opamiętanie dla tych, którzy ją wywołali i mądrość dla decydentów, za parafię, rodziny, dzieci i młodzież, za Kościół, za chorych, cierpiących i tych, którzy im pomagają w trudnej codzienności.

 

Fot: Karina Grytz-Jurkowska

 

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia św. Mikołaja w Zakrzowie, siedziba: Zakrzów, Chopina 118.