Koncert Kolęd - 2021

     W Boże Narodzenie 2021 roku w zakrzowskim kościele odbył się kolejny koncert kolęd. Tym razem był połączony z charytatywnym celem pomocy dla naszego Parafianina Wojtka Szewczyka. Chłopiec w listopadzie dowiedział się o chorobie onkologicznej. Nastolatek w trakcie badań bilansowych został poinformowany, że ma guza nerki. Kolejne badania w zabrzańskim szpitalu wykazały, że to guz Wilma w bardzo zaawansowanym stadium z przerzutami.

      Parafialna Orkiestra Dęta Zakrzów pod dyrekcją Roberta Wursta wykonała między innymi tradycyjne kolędy takie jak „Lulajże Jezuniu”, „Gdy śliczna panna” czy „Cicha noc” oraz mniej znaną kolędę „Holy night”. Ponadto wokaliści Joanna Gabrysiak oraz Dawid Teister zaśpiewali pastorałkę „Bosy pastuszek” oraz świąteczne piosenki „Ding Dong”, „Biały śnieg” oraz „Merry Christmas Everyone”.

     W wersji instrumentalnej zaprezentowano „The most wonderful time of the year” oraz „Christmas Time, mistletoe and wine”. Orkiestra wykonała również klasyczny, świąteczny hit „All I want for Christmas”.

     Utwory muzyczne przeplatane były bożonarodzeniowymi tekstami literacko – poetyckimi zaprezentowanym przez lektorkę Justynę Hałas oraz kolędami śpiewanymi przez wiernych przy akompaniamencie organów.

     Na zakończenie ks. proboszcz Marek Wieczorek dokonał wystawienia Najświętszego Sakramentu i błogosławieństwa eucharystycznego.

     Po koncercie wierni złożyli ofiarę dla chorego Wojtka. Zebrano 8250 złotych i 30 Euro.

 

     Fot: Karina Grytz-Jurkowska

 

 

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia św. Mikołaja w Zakrzowie, siedziba: Zakrzów, Chopina 118.