Koncert Kolęd 2022

Przy wigilijnym stole

 

Przy wigilijnym stole
Łamiąc opłatek święty,
Pomnijcie, że dzień ten radosny
W miłości jest poczęty;

 

Że, jako mówi wam wszystkim
Dawne, odwieczne orędzie,
Z pierwszą na niebie gwiazdą
Bóg w waszym domu zasiędzie.

 

Sercem go przyjąć gorącym,
Na ścieżaj otworzyć wrota —
Oto, co czynić wam każe
Miłość, największa cnota.

 

A twórczych pozbawił się ogni,
Sromotnie zamknąwszy swe wnętrze,
Kto z bratem żyje w niezgodzie,
Depcąc orędzie najświętsze.

 

Wzajemne przebaczyć winy,
Koniec położyć usterce,
A z walki wyjdzie zwycięsko
Walczące narodu serce.

Jan Kasprowicz

 

     Ten piękny wiersz, lektorka Justyna Hałas, wplotła pomiędzy kolędy, pastorałki i świąteczne piosenki wykonane przez Parafialną Orkiestrę Dętą Zakrzów, którą poprowadził Robert Wurst. Świąteczny,     21–szy koncert miał miejsce 25 grudnia 2022 roku w zakrzowskim kościele. Występowali soliści Joanna Harz i Dawid Teister, a za oświetlenie i nagłośnienie tego koncertu był odpowiedzialny Rafael Weinert.

     Koncert miał charakter charytatywny, oprócz wymiaru świąteczno - muzycznego miał pomoc 10 – letniemu Szymonowi ze Sławikowa. Chłopiec ma zapalenie opon mózgowych. Szymon z dnia na dzień przestał chodzić, zaczął rehabilitację, kontynuuje badania i leczenie, co wiąże się z dużymi kosztami. W przerwie na ręce rodziców Szymona przekazano prezent dla chłopca, który zakrzowscy muzycy znaleźli pod swoją choinką.

     Na zakończenie ks. proboszcz Marek Wieczorek dokonał wystawienia Najświętszego Sakramentu i błogosławieństwa eucharystycznego.

     Po koncercie wierni złożyli ofiarę dla chorego Szymona. Zebrano sporą kwotę, którą przekazano rodzicom chłopca.

 

Koncert Bożonarodzeniowy w wykonaniu Parafialnej Orkiestry Dętej Zakrzów 25.12.2022r. - YouTube

 

Fot: Karina Grytz-Jurkowska

 

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia św. Mikołaja w Zakrzowie, siedziba: Zakrzów, Chopina 118.