Odpust Kalwaryjski ku czci Aniołów Stróżów 2022

     W ostatni weekend sierpnia parafianie pielgrzymowali wraz z księdzem proboszczem Markiem Wieczorkiem na Górę św. Anny. Najbardziej wytrwali wyruszyli pieszo już w piątek 26 sierpnia.

     W sobotę o 11:00 zakrzowscy pątnicy zostali przywitani przez Ojca Franciszkanina na schodach przed wejściem na Rajski Plac, a następnie udali się do bazyliki św. Anny. O 13.00 przy kościele Świętego Krzyża wysłuchali pierwszego kazania i podążyli dróżkami Najświętszej Maryi Panny. W tym roku kazania kalwaryjskie dotyczyły tematu błogosławieństw.

     Jak co roku wielu parafian przeżywało symboliczną śmierć i pogrzeb Matki Bożej. Ministranci z dumą dźwigali zakrzowski krzyż. Godnie reprezentowały naszą parafię Marianki, które w tym roku wstąpiły do grona Dzieci Maryi. A przedstawiciele Parafialnej Orkiestry Dętej pod domkiem Maryi rozpoczęli marszem żałobnym oprawę muzyczną obchodów kalwaryjskich.

     Uroczystości na Górze św. Anny zakończyły się odświętną sumą odpustową w grocie lurdzkiej.

   

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia św. Mikołaja w Zakrzowie, siedziba: Zakrzów, Chopina 118.