Odpust ku czci Aniołów Stróżów 2023

     >>Minęło już ponad 300 lat od fundacji na południowym stoku góry świętej Anny barokowych kaplic Drogi Krzyżowej i Dróżek Najświętszej Maryi Panny. Na kilkunastu hektarach pokrytych starymi drzewami lipowymi ukryte są kapliczki kalwaryjskie „Nowej Jerozolimy”. Tu pielgrzymi przeżywają wydarzenia zbawcze, uczestnicząc w nabożeństwie kalwaryjskim. (…) Pielgrzymi na tej Górze „ufnej modlitwy” poprzez pokolenia wpatrują się wizerunek Babci Anny. Która stała się „łączniczką pokoleń”. Święta Anna, trzymająca na swoich ramionach Jezusa i Maryję, stała się nauczycielką zawierzenia i modlitwy. <<

 

     W piątek 25 sierpnia kilkunastoosobowa grupa zakrzowskich parafian dołączyła do pielgrzymów z Cisku i razem pieszo udali się na obchody kalwaryjskie z okazji odpustu ku czci Aniołów Stróżów na Górę św. Anny. W sobotę dołączyli do nich pozostali zakrzowscy pątnicy wraz z księdzem proboszczem Markiem Wieczorkiem.  Pielgrzymi zostali przywitani na schodach przed wejściem na Rajski Plac, a następnie udali się do bazyliki św. Anny. O godzinie 13.00 ponownie spotkali się przy kościele Świętego Krzyża i wysłuchali pierwszego kazania. Potem podążyli dróżkami Najświętszej Maryi Panny.

Tematem tegorocznych kazań był grzech, sakrament pokuty i warunki dobrej  spowiedzi św. 

     Uroczystości na Górze św. Anny zakończyły się niedzielną sumą odpustową w grocie lurdzkiej.

 

 Odpust ku czci Aniołów Stróżów na Górze św. Anny (gosc.pl)

 

 

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia św. Mikołaja w Zakrzowie, siedziba: Zakrzów, Chopina 118.