Odpust ku czci Aniołów Stróżów na Górze Świętej Anny — 2021

     Od wielu lat parafianie z Zakrzowa nawiedzali Annaberg. W tym roku pierwsi pątnicy wyruszyli pieszo już w piątek.

     W sobotę 28 sierpnia 2021 roku o godzinie 11.00 pielgrzymi zostali przywitani przez Ojca Franciszkanina na schodach przed głównym wejściem na Rajski Plac. Następnie wraz ze swym proboszczem Markiem Wieczorkiem udali się do bazyliki, aby pokłonić się św. Annie. Główne uroczystości rozpoczęły się o 13.00 - tej przy kościele św. Krzyża, skąd wyruszyła procesja po ścieżkach kalwaryjskich z rozważaniami scen bolesnych z życia Maryi. W czasie dróżek pielgrzymi wysłuchali kazań poświęconych 10 przykazaniom Bożym.

     W niedzielę rano pątnicy spotkali się w kalwaryjskim kościele Wniebowzięcia Matki Bożej w Porębie. Nabożeństwo rozpoczęło się godzinkami o św. Annie. Po nich uroczyście wyniesiono przed kościół figurę Matki Bożej Wniebowziętej. O godz. 10.00 w Grocie Lurdzkiej odbyła się Suma Odpustowa.

 

Na Górze św. Anny odpust aniołów stróżów. Wierni szli po dróżkach kalwaryjskich

 

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia św. Mikołaja w Zakrzowie, siedziba: Zakrzów, Chopina 118.