Wycieczka do Dusznik Zdroju i Kłodzka 2023

     W środę 5 lipca 2023 roku odbyła się wycieczka, na której parafianie z Zakrzowa udali się do Dusznik Zdroju i Kłodzka.

     Najpierw uczestnicy obejrzeli Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju, gdzie poznali dzieje papieru, techniki jego wytwarzania, a także różne sposoby wykorzystania tego materiału.  Następnie brali udział w warsztatach i własnoręcznie czerpali papier  zgodnie z tradycyjną techniką, powstałą w średniowiecznych Włoszech. Podczas zajęć zwiedzający wykonali kartki o różnych kształtach z elementami roślinnymi, które stanowią interesującą pamiątkę z pobytu w młynie papierniczym.

     Po obiedzie turyści zdobyli Twierdzę w Kłodzku. Wpierw uczestnicy wyprawy z Dziedzińca Tumskiego przeszli pod Bastion Alarmowym, gdzie mogli zobaczyć słynne schody, którymi wbiegali filmowi czterej pancerni. Ważnymi punktami na trasie zwiedzania były też lazaret, Bastion Wieżowy oraz donjon - ostatnie miejsce obrony, zajmujące tereny dawnego zamku. Z bastionów górujących nad Kłodzkiem turyści podziwiali panoramę miasta oraz gór otaczających ziemię kłodzką będącą Turystycznym Hrabstwem Sudetów. Potem najodważniejsi zwiedzali  podziemia zwane popularnie labiryntami. Tam przeszli ponad kilometr sieci podziemnych chodników kontrminowych rozciągających się pod stokiem bojowym Twierdzy.

 

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia św. Mikołaja w Zakrzowie, siedziba: Zakrzów, Chopina 118.