Wycieczka do Krakowa i Wieliczki 2022

     W czwartek 7 lipca 2022 r. dzieci i młodzież naszej parafii wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do Krakowa i Wieliczki.

     Najpierw wyruszyli w rejs statkiem „Sobieski”. Podczas godzinnej podróży zobaczyli z perspektywy rzeki Wisły Klasztor Norbertanek na Salwatorze, monumentalną sylwetkę Wzgórza Wawelskiego z legendarnym „Smokiem Wawelskim”, barokowy klasztor ojców Paulinów na Skałce oraz Kazimierz – dzielnicę żydowską.

     Po przycumowaniu do brzegu wszyscy uczestnicy wyprawy przeszli w pobliże Wawelu i tak zwanej Smoczej Jamy, aby podziwiać jedną z atrakcji Krakowa – legendarnego Smoka Wawelskiego.

     Po obiedzie wycieczkowicze poszli do Kopalni Soli „Wieliczka”. Tam pod opieką przewodnika i pokonaniu ponad 800 stopni podziwiali niespotykane na powierzchni krajobrazy: solankowe jeziora i przepiękne podziemne komory, w tym niepowtarzalną Kaplicę św. Kingi. Poznali dawne narzędzia i maszyny górnicze oraz stosowane w przeszłości metody wydobycia i transportu soli.

     Do Zakrzowa wracali wyczerpani, ale szczęśliwi.

 

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia św. Mikołaja w Zakrzowie, siedziba: Zakrzów, Chopina 118.