Wycieczka do Ustronia

     W środę 14.07.2021. odbyła się wycieczka, na której dzieci i młodzież zdobyli szczyty Beskidu Śląskiego: Czantorię – 995 m i Równicę – 884 m. Na wyjazd nasza parafia otrzymała dofinansowanie z Caritas Diecezji Opolskiej.

      Uczestnicy najpierw wjechali kolejką linową na Czantorię. Tam wysłuchali prelekcji na temat ptaków drapieżnych i zwiedzali sokolarnię. Następnie, w upalny dzień, pomaszerowali i zdobyli szczyt Czantorii Wielkiej – granicę Polsko - Czeską.  Najbardziej wytrwali pokonali 118 schodów i wdrapali się na 29 metrową, stalową wieżę widokową. Tam podziwiali panoramę Beskidów  i zachwycali się widokiem na pasma górskie Polski, Słowacji i Czech. Kolejną atrakcją były zjazdy letnim torem saneczkowym. Po obiedzie w góralskiej restauracji, młodzi uczestnicy udali się na Równicę, gdzie korzystali z atrakcji największego parku linowego w południowej Polsce. Pomiędzy bukami chodzili po wiszących kładkach, ruchomych mostkach i siatkach, chwiejnych linowych przeprawach, zjeżdżali po linach tzw. tyrolkach. Była to świetna dawka adrenaliny, ale wymagająca jednak zręczności i wysiłku. Niektórzy musieli przełamać własne słabości, aby jak Tarzan pokonać wszystkie przeszkody.

     Młodzi uczestnicy byli zadowoleni z atrakcji na wycieczce.

 

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia św. Mikołaja w Zakrzowie, siedziba: Zakrzów, Chopina 118.