Złota Komunia Święta 2023

     W Białą Niedzielę, 29 kwietnia 1973 roku, w Kościele św. Mikołaja w Zakrzowie 43 dzieci po raz pierwszy w pełni brało udział we mszy świętej. Lekcje katechizmu odbywały się w zakrystii kościoła.        I Komunii Świętej udzielał  ksiądz proboszcz Stefan Jenek. We mszy świętej asystował diakon Michał Ślęczek, pochodzący z Polskiej Cerekwi, który 3 tygodnie później przyjął święcenia kapłańskie w Opolu. (Proboszcz w Głubczycach).

     50 lat później w III niedzielę wielkanocną, 23 kwietnia 2023 roku, 17 osób uroczyście obchodziło Złoty Jubileusz Pierwszej Komunii Świętej. Tak jak pół wieku temu świętowanie rozpoczęli udziałem w uroczystej mszy świętej. Sumę odprawił ksiądz proboszcz Marek Wieczorek w koncelebrze z księdzem Arnoldem Drechslerem.      

     Potem wszyscy pojechali na świąteczny obiad do restauracji w Łanach. Rozmowom, opowiadaniom nie było końca. Jubilaci spędzili popołudnie w miłej atmosferze. Przed rozstaniem wymienili numery telefonów.

     Nazajutrz, w poniedziałek 24 kwietnia 2023 r. delegacja jubilatów pojechała do  Diecezjalnego Domu Księży Emerytów w Opolu, aby odwiedzić księdza proboszcza Stefana Jenka. Spotkanie odbyło się dzięki gościnności księdza emeryta Antoniego Komor. Ksiądz Stefan, gdy rozpoznał parafianki bardzo się ucieszył.

 

Fot: Karina Grytz-Jurkowska

 

 

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia św. Mikołaja w Zakrzowie, siedziba: Zakrzów, Chopina 118.