Intencje

9.07 - 16.07.2023

XIV Niedziela Zwykła – 9.07 (kolekta parafialna)

8.00:

Do NSPJ i MB z podzięk. za otrzymane łaski z prośbą o dalsze bł. Boże

i zdrowie w rodzinie Kunert.

10.30:

1. Za ++ matkę Gerdę Wieczorek, ojca Herberta, dziadków i wszystkich

++ z pokrew.

2. Do Bożej Opatrz. z podzięk. za otrzymane łaski z prośbą o dalsze Boże

bł. dla     Oskara z okazji 3-ciej rocznicy urodzin.

Poniedziałek – 10.07

18.00:

Za ++ rodziców Agnieszkę i Walentego Urbański, Emmę i Jana Ignacy, męża Józefa, syna Krystiana, ++ rodzeństwo z obu stron, Jadwigę i Józefa Kubina oraz ++ z całego pokrew.

Wtorek – św. Benedykta Opata i Patrona Europy - 11.07

11.00:

Msza św. w Pietrowicach Wielkich w intencji PZC (kościół św. Krzyża)

Środa – św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu – 12.07

7.00:

Do Bożej Opatrz. i MB Fatimskiej z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą

o dalsze bł. Boże z okazji urodzin.

Czwartek – św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta – 13.07

18.00:

W intencji żyjących i zmarłych czcicieli MB Fatimskiej.

18.30:

Różaniec fatimski i procesja.

Piątek – 14.07

18.00:

Za + Jadwigę Karkosz w 30-ty dzień po śmierci. 

Sobota – św. Bonawentury – 15.07

8.00:

Za ++ Adelajdę i Marię, rodziców Annę i Wiktora, rodzeństwo, ojca Oskara oraz całe ++ pokrew.

XV Niedziela Zwykła – 16.07 (kolekta parafialna)

8.00:

Za ++ męża Józefa, matkę Gertrudę, rodziców Stefana i Benedyktę, braci,

bratową oraz wszystkich ++ z rodziny i d.w.c.

10.30:

Do Anioła Stróża za roczne dziecko Fabiana Komander.


2.07 - 9.07.2023

XIII Niedziela Zwykła   – 2.07 (kolekta diecezjalna)

8.00:

W intencji Róż Różańcowych.

10.30:

O dobre żniwa.

Poniedziałek – św. Tomasza Ap. – 3.07

18.00:

Za ++ z Róż Różańcowych.

Wtorek – 4.07

18.00:

WAKACYJNA: Za + Alfreda Wesoły w I-szą rocznicę śmierci.

Środa – 5.07

 

Wyjazd do Dusznik Zdroju i Kłodzka.

Czwartek I-szy miesiąca – bł. Marii Teresy Ledóchowskiej – 6.07

7.00:

Do Bożej Opatrz. i MB Fatimskiej z podzięk. za otrzymane łaski z prośbą o dalsze bł. Boże, zdrowie i opiekę oraz dary Ducha Świętego.

Piątek I-szy miesiąca – 7.07

17.30:

Adoracja Najśw. Sakramentu.

18.00:

Za + matkę w dniu jej ziemskich urodzin.

Sobota – św. Jana z Dukli – 8.07

13.00:

Do Bożej Opatrz. i MBNP z podzięk. za otrzymane łaski z prośbą o dalsze

bł. Boże, zdrowie i dary Ducha Świętego dla całej rodziny z okazji 70-tych urodzin Eleonory i Walentego Woszczyna.

XIV Niedziela Zwykła – 9.07 (kolekta parafialna)

8.00:

Do NSPJ i MB z podzięk. za otrzymane łaski z prośbą o dalsze bł. Boże

i zdrowie w rodzinie Kunert.

10.30:

1. Za ++ matkę Gerdę Wieczorek, ojca Herberta, dziadków i wszystkich

++ z pokrew.

2. Do Bożej Opatrz. z podzięk. za otrzymane łaski z prośbą o dalsze Boże bł. dla Oskara z okazji 3-ciej rocznicy urodzin.


25.06 - 2.07.2023

XII Niedziela Zwykła – 25.06 (kolekta parafialna)

8.00:

Za ++ rodziców Tadeusza i Wiktorię Sierpina, siostrę Janinę jej męża Eryka, brata Andrzeja jego żonę Dorotę, brata Ryszarda oraz d.w.c.

10.30:

Za ++ męża i ojca Romana Adam, Dawida Chodorowski, Renatę i Alojzego Adam, Gertrud i Franza Wilk, syna Rajmunda, ++ z rodzin Wilk i Adam oraz d.w.c.

11.30:

Liturgia Sakramentu Chrztu Świętego.

Poniedziałek - 26.06

18.00:

Za ++ rodziców Marię i Hermana, dziadków Elżbietę i Franciszka oraz

wszystkich ++ z rodziny.

Wtorek – 27.06

18.00:

WKAKACYJNA: W 6-tą rocz. śmierci żony Reginy Diobołek, rodziców,

teściów, brata Józefa, siostrę Krystynę, szwagrów Joachima i Rudolfa,

szwagierkę Barbarę, Rudolfa Dziaćko i Adriana Bulik, ++ z pokrew. oraz d.w.c.

Środa – św. Ireneusza – 28.06

7.00:

Za dusze w czyśćcu cierpiące.

Czwartek – Uroczystość św. św. Piotra i Pawła – 29.06 (kolekta na Stolicę Apostolską)

8.00:

Za ++ rodziców Henryka i Jadwigę Syrzisko, syna Henryka, Agnieszkę

i Hermana Karkosz, córkę Urszulę, wnuka Rafała, Józefa Pendzialek, Henryka i Anastazje Kołodziej, Hetmańczyków, Zakrockich, siostry zakonne, księży oraz za całe ++ pokrew.

18.00:

Do Bożej Opatrz. i MBNP z podzięk. za otrzymane łaski z prośbą o dalsze

bł. Boże i zdrowie w rodzinie oraz za ++ rodziców i teścia.

Piątek – 30.06

18.00:

Za ++ Amalię Karkosz, braci Józefa i Oswalda, Celestynę, rodziców Teodora

i Zofię Karkosz, Leonarda i Martina Mrachacz oraz d.w.c.

Sobota – I-sza miesiąca – 1.07

8.00:

Za ++ Marię Borzucką, rodziców, dziadków, bratową Edytę Borzucką oraz całe ++ pokrew.

9.00:

Odwiedziny chorych.

XIII Niedziela Zwykła   – 2.07 (kolekta diecezjalna)

8.00:

W intencji Róż Różańcowych.

10.30:

O dobre żniwa.


18.06 - 25.06.2023

XI Niedziela Zwykła – 18.06 (kolekta parafialna)

8.00:

Za ++ żonę i matkę Beatę Lenert w 4-tą rocznicę śmierci, jej matkę Leokadię Siembieda, ojca Herberta Lenert, wszystkich ++ z pokrew.

10.30:

 

 

15.00:

Do Bożej Opatrz. z podzięk. za otrzymane łaski z prośbą o dalsze bł. Boże

i zdrowie w rodzinie z okazji 70-tych urodzin Alojzego Wurst i 45 rocznicy ślubu.

Modlitwy FZŚ.

Poniedziałek – 19.06

9.00:

18.00:

Pogrzeb śp. Jadwigi Karkosz.

Za + ks. Józefa Kudela.

Wtorek – św. Alojzego Gonzagi – 20.06

18.00:

SZKOLNA: Za ++ Eleonorę, męża Józefa, 2 braci, dziadków z obu stron.

Środa – NMP OPOLSKIEJ – 21.06

18.00:

Za ++ Cecylię i Józefa Kunert, Marię Czerner, ich rodziców i rodzeństwo oraz ++ z pokrew.

Czwartek – 22.06

8.00:

Do Bożej Opatrz. z podzięk. za otrzymane łaski z prośbą o dalsze bł. Boże

i zdrowie oraz za dobrodziejów. (recytowana)

18.00:

Za + Piotra Drzeżdzon w 30-ty dzień po śmierci.

Piątek – 23.06

18.00:

W intencji ojców.

Sobota – Narodzenie św. Jana Chrzciciela – 24.06

8.00:

Za ++ Annę i Eugeniusza Slenczka, ich rodziców i rodzeństwo, męża

Franciszka, rodziców Paulinę i Józefa Ficoń oraz wszystkich ++ z pokrew.

XII Niedziela Zwykła – 25.06 (kolekta parafialna)

8.00:

Za ++ rodziców Tadeusza i Wiktorię Sierpina, siostrę Janinę jej męża Eryka, brata Andrzeja jego żonę Dorotę, brata Ryszarda oraz d.w.c.

10.30:

Za ++ męża i ojca Romana Adam, Dawida Chodorowski, Renatę i Alojzego Adam, Gertrud i Franza Wilk, syna Rajmunda, ++ z rodzin Wilk i Adam oraz d.w.c.

11.30:

Liturgia Sakramentu Chrztu Świętego.


11.06 - 18.06.2023

X Niedziela Zwykła   – 11.06 (kolekta parafialna)

FESTYN PARAFIALNY

8.00:

Do NSPJ i MB z podzięk. za otrzymane łaski z prośbą o dalsze bł. Boże i zdrowie w rodzinie Ziegler i za ++ rodziców.

10.30:

Za ++ męża i ojca Gerarda Hildebrandt w 10-tą rocznicę śmierci, rodziców Adolfa i Ernę, teściów Rudolfa i Annę, szwagra Helmuta, dziadków oraz d.w.c.

Poniedziałek – 12.06

18.00:

Do Bożej Opatrz. i MBNP z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze zdrowie i bł. Boże w rodzinie.

18.30:

Procesja eucharystyczna.

Wtorek – św. Antoniego z Padwy – 13.06

18.00:

SZKOLNA: W intencji czcicieli MB Fatimskiej.

18.30:

Różaniec fatimski i procesja eucharystyczna.

Środa – 14.06

18.00:

Za ++ Alfonsa i Zofię Rak, ich rodziców i rodzeństwo, Jana i Anastazję Schurgacz, synów Alojzego i Alberta, Martę i Henryka Borszcz, ++ z pokrew., siostry zakonne które tu pracowały.

18.30:

Procesja eucharystyczna.

Czwartek – 15.06

18.00:

Do Bożej Opatrz. i MB Fatimskiej z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze zdrowie i bł. Boże w rodzinie.

18.30:

Procesja eucharystyczna. Poświęcenie wianków.

Piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – 16.08

8.00:

Za + Krystynę Polok w 30-ty dzień po śmierci.

17.30:

Adoracja Najśw. Sakramentu w intencji kapłanów prowadzona przez „Margaretki”

18.00:

Za ++ brata Jana Widera, Elżbietę i Alberta Widera, Józefa Hall oraz ++ z pokrew. Hall, Widera, Mende, Hałas, Prim, Juraszek.

Sobota – Niepokalanego Serca NMP – 17.06

8.00:

Za ++ męża Jerzego Cichy, rodziców i teściów, zięciów Ireneusza, Tadeusza, rodzeństwo, Gerharda Kołek, Christopha Cichy, ++ z pokrew. oraz d.w.c.

XI Niedziela Zwykła – 18.06 (kolekta parafialna)

8.00:

Za ++ żonę i matkę Beatę Lenert w 4-tą rocznicę śmierci, jej matkę Leokadię Siembieda, ojca Herberta Lenert, wszystkich ++ z pokrew.

10.30:

Do Bożej Opatrz. z podzięk. otrzymane łaski z prośbą o dalsze bł. Boże i zdrowie w rodzinie z okazji 70-tych urodzin Alojzego Wurst i 45 rocznicy ślubu.

15.00:

Nabożeństwo popołudniowe.

Modlitwy FZŚ.


4.06 - 11.06.2023

Niedziela Trójcy Najświętszej – 4.06 (kolekta diecezjalna)

8.00:

Do Bożej Opatrz. z podzięk. za otrzymane łaski z prośbą o dalsze bł. Boże i zdrowie w rodzinie w int. Wojtka Szewczyka. 

10.30:

Do Bożej Opatrz. i MB Fatimskiej z podzięk. otrzymane łaski z prośbą o dalsze bł. Boże i zdrowie w rodzinie oraz za + męża.

15.00:

Nabożeństwo do NSPJ.

Poniedziałek – św. Bonifacego - 5.06

18.00:

Za ++ rodziców Annę i Stanisława, siostrę Weronikę, męża Jana, teściów Piusa i Marię.

Wtorek – 6.06

18.00:

SZKOLNA: Za ++ rodziców Stefanię i Ewalda Sosnowski, Zenona i Marię Szafrański, dziadków, ++ z pokrew., d.w.c.

Środa – 7.06

7.00:

Za ++ rodziców Alfreda i Florentynę Capek, ich rodziców, dziadków z obu stron, wnuka Krzysztofa, siostry i braci oraz ++ z całego pokrew.

Czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – 8.06

8.00:

W intencji Parafian.

Procesja do czterech ołtarzy.

10.30:

Za ++ rodziców Annę i Johana Ceda, córkę Hildegardę męża Józefa, dziadków z obu stron.

Piątek – 9.06

18.00:

Do Bożej Opatrz. MB Fatimskiej z podzięk. za otrzymane łaski zdrowia, z prośbą o dalsze zdrowie i bł. Boże.

18.30:

Procesja eucharystyczna.

Sobota – 10.06

11.30:

Ślub rzymski Paczka – Ignacy.

X Niedziela Zwykła   – 11.06 (kolekta parafialna)

FESTYN PARAFIALNY

8.00:

Do NSPJ i MB z podzięk. za otrzymane łaski z prośbą o dalsze bł. Boże i zdrowie w rodzinie Ziegler i za ++ rodziców.

10.30:

Za ++ męża i ojca Gerarda Hildebrandt w 10-tą rocznicę śmierci, rodziców Adolfa i Ernę, teściów Rudolfa i Annę, szwagra Helmuta, dziadków oraz d.w.c.


28.05 - 4.06.2023

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego   – 28.05 (kolekta parafialna) (zbiórka na PZC)

8.00:

Za ++ Helenę Morawin, męża Józefa, syna Alfreda, rodziców, teściów,

Małgorzatę i Alfreda Kleemann, córkę Gabrielę, Jerzego Syrzysko oraz

++ z rodziny Adamiec, Wieczorek, Kurc.

10.30:

Za ++ męża i ojca Franciszka Slenczka w rocz. śmierci, jego rodziców Annę

i Eugeniusza, dziadków i wszystkich ++ z pokrew.

15.00:

Nabożeństwo majowe.

Poniedziałek – Święto NMP Matki Kościoła – 29.05

8.00:

Za + Alfreda Juraszek w 30 – ty dzień po śmierci.

18.00:

Za ++ rodziców Jerzego i Erykę John, rodziców i rodzeństwo z obydwu stron oraz całe ++ z całego pokrew.

18.30:

Nabożeństwo majowe.

Wtorek – 30.05

18.00:

SZKOLNA: Za ++ Emilię i Teodora Babioch, Walerię i Walentego Woszczyna oraz ich dzieci, ++ z całego pokrew. oraz ++ dobrodziejów.

18.30:

Nabożeństwo majowe.

Środa – Nawiedzenie NMP – 31.05

7.00:

Za ++ męża i ojca w rocznicę śmierci oraz wszystkich ++ z pokrew.

18.00:

Nabożeństwo majowe.

Czwartek I-szy miesiąca Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana – 1.06

7.00:

Za + matkę o szczęście wieczne.

Piątek I -szy miesiąca – 2.06

17.30:

Adoracja Najśw. Sakramentu.

18.00:

Za ++ siostrę Jadwigę Widera w 10-tą rocznicę śmierci, rodziców, rodzeństwo

i wszystkich ++ z pokrew.

Sobota I-sza miesiąca- św. Karola Lwangi i Towarzyszy – 3.06

8.00:

Za ++ rodziców z obu stron, + męża, rodzeństwo i całe ++ pokrew.

9.00:

Odwiedziny chorych.

11.00:

Do Bożej Opatrz. i MBNP z podzięk. za otrzymane łaski z prośbą o dalsze

bł. i zdrowie w rodzinie z okazji 50-tej rocznicy urodzin Gabrieli Grygiel oraz za ++ rodziców.

Niedziela Trójcy Najświętszej – 4.06 (kolekta diecezjalna)

8.00:

Do Bożej Opatrz. z podzięk. za otrzymane łaski z prośbą o dalsze bł. Boże

i zdrowie w rodzinie w int. Wojtka Szewczyka. 

10.30:

Do Bożej Opatrz. i MB Fatimskiej z podzięk. za otrzymane łaski z prośbą

o dalsze bł. Boże i zdrowie w rodzinie oraz za + męża.

15.00:

Nabożeństwo do NSPJ.


21.05 - 28.05.2023

Wniebowstąpienie Pańskie – 21.05 (kolekta diecezjalna - jałmużna postna z całego roku)

8.00:

Za ++ Annę i Nikodema Daszek, ich rodziców i rodzeństwo, córkę Hildegardę, Horsta Waletzko, Ewalda Jarzyna, ++ z całego pokrew.

10.30:

Uroczystość I-szej Komunii Świętej.

15.00:

Nabożeństwo pierwszokomunijne.

Poniedziałek – 22.05

18.00:

Za ++ matkę Stefanię Piechulek, ojca Herberta, brata Artura, teścia Jerzego

i wszystkich ++ z pokrew. Piechulek, Majchrzak, Fielhauer, Volk.

18.30:

Nabożeństwo majowe.

Wtorek – 23.05

18.00:

SZKOLNA: Za ++ rodziców Edeltrudę i Henryka, ich rodziców i rodzeństwo z obu stron

18.30:

Nabożeństwo majowe.

Środa – NMP Wspomożycielki Wiernych – 24.05

18.00:

Za ++ rodziców Marię i Roberta Syrzysko, Marię i Alojzego Niwka, córkę

Beatę, jej męża Rajmunda, ++ rodzeństwo z obu stron, Elżbietę i Engelberta Bambuch, ++ z pokrew. oraz d.w.c.

18.30:

Nabożeństwo majowe.

Czwartek – św. Urbana pp. I – 25.05

18.00:

Procesja do kapliczki przy pomniku, modlitwy ku czci św. Urbana i Msza święta o urodzaje.

Piątek – św. Filipa Nereusza – 26.05

18.00:

W intencji matek. 

18.30:

Nabożeństwo majowe.

Sobota – 27.05

8.00:

Za ++ Józefa i Hildegardę Friedrich, Romana i Józefę Fabijańskich, dziadków z obu stron i wszystkich ++ z pokrew.

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego   – 28.05 (kolekta parafialna) (zbiórka na PZC)

8.00:

Za ++ Helenę Morawin, męża Józefa, syna Alfreda, rodziców, teściów,

Małgorzatę i Alfreda Kleemann, córkę Gabrielę, Jerzego Syrzysko oraz

++ z rodziny Adamiec, Wieczorek, Kurc.

10.30:

Za ++ męża i ojca Franciszka Slenczka w rocz. śmierci, jego rodziców Annę

i Eugeniusza, dziadków i wszystkich ++ z pokrew.

15.00:

Nabożeństwo majowe.


14.05 - 21.05.2023

VI Niedziela Wielkanocna – 14.05 (kolekta parafialna) (zbiórka do puszek na remont

katedry opolskiej)

8.00:

Za ++ męża i ojca Herberta Lenert w 20-tą rocz. śmierci, rodziców,

rodzeństwo, rodziców Jana i Florentynę Fröhlich, ich rodziców i rodzeństwo, Konrada Pawlik, Beatę Lenert, Annę i Józefa Malejka, brata Alfonsa, bratową Elfrydę.

10.30:

W intencji ks. Arnolda Drechsler z okazji 40-tej rocznicy święceń kapłańskich.

15.30:

Modlitwy FZŚ.

16.00:

Nabożeństwo majowe.

Poniedziałek – 15.05

18.00:

Procesja do krzyża u p. Schurgacz o urodzaje polne i bł. Boże w pracy.

Masza Święta: Za ++ ojca Herberta Wieczorek, matkę Gerdę, dziadków

i wszystkich ++ z pokrew.

Wtorek – św. Andrzeja Boboli – 16.05

18.00:

SZKOLNA: Procesja do krzyża u p. Kudela i Msza Święta o urodzaje i bł.

Boże w pracy.

Środa – 17.05

18.00:

Procesja do krzyża za probostwem i Msza Święta o urodzaje i bł. Boże

w pracy.

Czwartek – 18.05

7.00:

Za ++ męża Józefa Ignacy, syna Krystiana, rodziców Agnieszkę i Walentego Urbański, Emmę i Jana Ignacy, rodzeństwo z obu stron, Jadwigę i Józefa

Kubina, ++ z pokrew. Urbański, Ignacy i Janecki.

18.00:

Nabożeństwo majowe.

Piątek – 19.05

18.00:

Za + Eleonorę Gotfried w I-szą rocznicę śmierci.

18.30:

Nabożeństwo majowe. 

Sobota – 20.05

17.00:

Msza Święta ku czci św. Jana Nepomucena w Byczynicach z okazji 100-lecia tamtejszej kaplicy.

Wniebowstąpienie Pańskie – 21.05 (kolekta diecezjalna jałmużna postna z całego roku)

8.00:

Za ++ Annę i Nikodema Daszek, ich rodziców i rodzeństwo, córkę Hildegardę, Horsta Waletzko, Ewalda Jarzyna, ++ z całego pokrew.

10.30:

Uroczystość I-szej Komunii Świętej.

15.00:

Nabożeństwo pierwszokomunijne.


7.05 - 14.05.2023

V Niedziela Wielkanocna – 7.05 (kolekta diecezjalna)

8.00:

Za ++ rodziców Pawła i Irenę, ich rodziców i rodzeństwo, ojca Józefa oraz całe ++ pokrew.

10.30:

Za + Annę Harz w II-gą rocznicę śmierci.

15.00:

Nabożeństwo majowe.

Poniedziałek – uroczystość św. Stanisława Bp. M. – głównego patrona Polski – 8.05

18.00:

Za ++ matkę w rocznicę śmierci, ojca, teściów, dziadków z obu stron, całe

++ pokrew. oraz d.w.c.

18.30:

Nabożeństwo majowe.

Wtorek – 9.05

18.00:

SZKOLNA: Za ++ rodziców Teresę i Gerharda Kołeczek, Jana i Konstantynę Ziegler, ich rodziców, siostrę Teresę oraz całe ++ pokrew.

18.30:

Nabożeństwo majowe.

Środa – 10.05

7.00:

Do Bożej Opatrz. z podzięk. za otrzymane łaski z prośbą o dalsze bł. Boże

i zdrowie z okazji 70-tych urodzin Bertolda Wieczorek.

16.00:

Bierzmowanie w Sławikowie.

Czwartek – 11.05

18.00:

Za ++ rodziców Martę i Józefa, teściów Bronisławę i Józefa, ciocie oraz

dziadków.

18.30:

Nabożeństwo majowe.

Piątek – 12.05

18.00:

Za ++ rodziców Honoratę i Władysława Błachut, dziadków z obu stron,

siostrzeńca Marka, Helenę Fuchs oraz całe ++ pokrew. 

18.30:

Nabożeństwo majowe.

Sobota – NMP z Fatimy – 13.05

10.00:

W intencji wszystkich chorych z naszej Parafii.

18.00:

W intencji czcicieli MB Fatimskiej.

Różaniec fatimski i procesja.

VI Niedziela Wielkanocna – 14.05 (kolekta parafialna) (zbiórka do puszek na remont

katedry opolskiej)

8.00:

Za ++ męża i ojca Herberta Lenert w 20-tą rocz. śmierci, rodziców,

rodzeństwo, rodziców Jana i Florentynę Fröhlich, ich rodziców i rodzeństwo, Konrada Pawlik, Beatę Lenert, Annę i Józefa Malejka, brata Alfonsa,

bratową Elfrydę.

10.30:

W intencji ks. Arnolda Drechsler z okazji 40-tej rocznicy święceń kapłańskich.

15.00:

Modlitwy FZŚ.

16.00:

Nabożeństwo majowe.


Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia św. Mikołaja w Zakrzowie, siedziba: Zakrzów, Chopina 118.