Obchody św. Marcina 2021

     Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią po raz kolejny zorganizowano obchody św. Marcina. W niedzielę 7 listopada 2021 roku o 15.00 w kościele parafialnym po wspólnym odmówieniu koronki do Miłosierdzia Bożego, mali aktorzy pod opieką pani Mireli Hildebrandt zaprezentowali inscenizację słowno – muzyczną o życiu i działalności św. Marcina.

     Następnie dzieci z lampionami, ich rodzice oraz wszyscy obecni udali się w procesji za św. Marcinem. Pochód prowadziła Parafialna Orkiestra Dęta, która grała skoczne marsze oraz zadbała o oprawę muzyczną w czasie biesiady. Po powrocie na plac przy plebanii na wszystkich gości czekało już ognisko.

     Pomimo tego, iż pogoda była wietrzna, wszyscy obecni z uśmiechem biesiadowali przy gorącej kawie, herbacie lub grzańcu. Parafianie mogli spróbować też pysznych rogali i posilić się smacznymi kiełbaskami.

     Spotkanie ze św. Marcinem zostało zorganizowane przy finansowym wsparciu funduszy pozyskanych z projektu realizowanego przez DFK Zakrzów.

 

Fot: Stefania Juraszek

 

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia św. Mikołaja w Zakrzowie, siedziba: Zakrzów, Chopina 118.