Ogłoszenia

XII Niedziela zwykła 2024

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Dzisiaj XII niedziela zwykła. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz modlitwy FZŚ.
 2. W sobotę uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła – msze święte o godz. 8.00 i 9.30, kolekta na Stolicę Apostolską – świętopietrze.
 3. Osoby które zapisały się na wyjazd do Energylandii w Zatorze 3 lipca proszę o wpłaty w tym tygodniu. Nie ma już wolnych miejsc. Wyjazd o godz. 7.30.
 4. Zapowiedzi przedślubne:

Radosław Grzyb Wrocławia i Katarzyna Zorembik ze Steblowa – zapowiedź druga

 1. Składam serdeczne Bóg zapłać:

- za dzisiejszą kolektę parafialną

- za wszelką pomoc oraz dary na probostwo

 

Podziękowanie po festynie

Organizatorzy festynu pragną serdecznie podziękować:

 • Wszystkim parafianom i gościom, którzy skorzystali z zaproszenia i licznie przybyli na festyn, dziękujemy za hojne wsparcie finansowe działalności Caritas.
 • Małym artystom z Publicznego Przedszkola w Zakrzowie, a także pani Gabrieli za przygotowanie pięknego występu,
 • Agacie, za występ na festynie,
 • Parafialnej Orkiestrze Dętej za oprawę muzyczną,
 • Panu Rafaelowi za udostępnienie nagłośnienia,
 • Panu Mateuszowi za zorganizowanie strefy kibica,
 • Dziewczętom i chłopcom, którzy obsługiwali gości,
 • Mężczyznom i młodzieńcom za ustawienie namiotów, rozstawienie stolików i ławek oraz posprzątanie po festynie,
 • Zarządowi DFK Zakrzów za zasponsorowanie dmuchanej zjeżdżalni dla dzieci,
 • Sponsorom za podarowanie wyrobów wędliniarskich na grill,
 • Panom, którzy obsługiwali grill,
 • Parafiankom, które upiekły smakowite, różnorodne ciasta,
 • Paniom, które serwowały gofry,
 • Panom Mateuszom za przywiezienie maskotek,
 • Sponsorom, którzy sprezentowali nagrody rzeczowe,
 • Paniom, które przygotowały, spakowały i wydawały upominki,
 • Wolontariuszkom Parafialnego Zespołu Caritas za organizację festynu.

SKŁADAMY SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ

 

 

Kancelaria parafialna jest czynna codziennie po Mszy świętej oprócz niedziel i świąt, dodatkowo w każdy wtorek od godz. 16.30

Numer Konta parafialnego: ING Bank Śląski S. A. – 10 1050 1344 1000 0023 6464 7004


XI Niedziela Zwykła 2024

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Dzisiaj XI niedziela zwykła. O godz. 14.00 zapraszamy na nasz Parafialny Festyn Rodzinny. Po sumie zapraszamy panów i młodzieńców do rozstawienia stolików i ławek na farze. A panie, które zadeklarowały upieczenie ciasta prosimy, aby przyniosły je do kuchni około 13.00 na podpisanych blaszkach lub pojemnikach. Dzisiaj na festynie darmowe atrakcje dla dzieci: wata cukrowa, będzie także dmuchany zamek, strefa kibica.
 2. We wtorek po Mszy Szkolnej w salce parafialnej spotkanie dla rodziców i dzieci, które kończą klasę drugą i pierwszą Szkoły Podstawowej w sprawie przyszłorocznej I-szej Komunii.
 3. Biskup opolski Andrzej Czaja zaprasza do udziału w Pielgrzymce Mężczyzn i Młodzieńców na Górę Świętej Anny, która odbędzie się w dniach 29 - 30 czerwca br. Obchody rozpoczną się w sobotę Mszą św. o godz. 18.00. W niedzielę o godz. 10.00 uroczysta Msza Św. z udziałem naszych biskupów i neoprezbiterów.
 4. Po mszy na zlecenie instytutu badawczego IPC   przedstawiciel tego instytutu realizuje badanie dotyczące problemów społecznych naszej gminy. Mieszkańcom zadaje krótkie, treściwe pytania. Ma to na celu poprawę jakości życia mieszkańców. Przed kościołem pan Marcin porozdaje Państwu kwestionariusze abyście też mogli wskazać to co jest dla Was ważne.
 5. Zapowiedzi przedślubne:

Marcel Kudla z Zakrzowa i Julia Drost z Zakrzowa – zapowiedź trzecia

Radosław Grzyb Wrocławia i Katarzyna Zorembik ze Steblowa – zapowiedź pierwsza

 1. Składam serdeczne Bóg zapłać:

- za dzisiejszą kolektę parafialną

- Panom: Norbertowi, Ryszardowi, Waldemarowi, Romanowi, Andrzejowi, Patrykowi, Adrianowi, Mateuszowi za prace przy remoncie gabinetu na probostwie

 

 

 

Kancelaria parafialna jest czynna codziennie po Mszy świętej oprócz niedziel i świąt, dodatkowo w każdy wtorek od godz. 16.30

Numer Konta parafialnego: ING Bank Śląski S. A. – 10 1050 1344 1000 0023 6464 7004

 

 

 


X Niedziela Zwykła 2024

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Dzisiaj X niedziela zwykła. O godz. 15.00 zapraszamy na nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 2. We wtorek na mszę szkolną uczniowie z klasy VII i VI proszeni są o przyniesienie wypełnionych dzienniczków kandydatów do bierzmowania. Dla rodziców i dzieci które kończą klasę drugą i pierwszą Szkoły Podstawowej w sprawie przyszłorocznej I-szej Komunii spotkanie będzie we wtorek 18 czerwca po Mszy Szkolnej.
 3. W czwartek przypada dzień fatimski. Zapraszam na Mszę świętą o godz. 18.00, po niej różaniec fatimski i procesja.
 4. Biskup opolski Andrzej Czaja bardzo serdecznie zaprasza wszystkich do wyruszenia na Camino. W tym roku Ksiądz Biskup zaprasza do wspólnego przejścia raciborskiego szlaku św. Jakuba z Raciborza na Górę Świętej Anny w terminie od 21 do 24 czerwca 2024 r. (od piątku do poniedziałku). Aby wziąć udział we wspólnej drodze nie trzeba się zapisywać, lecz wystarczy przybyć do wyznaczonego miejsca w zaplanowanym czasie. Można przejść całą drogę lub uczestniczyć w wybranym etapie.
 5. Chciałbym przypomnieć że tak jak w latach ubiegłych w salce parafialnej można składać przedmioty, które zostaną wykorzystane na nagrody w czasie festynu parafialnego, a chętne panie zapraszamy do współpracy, można upiec i zasponsorować ciasta na festyn. Gospodynie, które zdecydują się przygotować wypieki proszone są o kontakt z paniami z Parafialnego Zespołu Caritas.
 6. W zakrystii jest do nabycia specjalny numer Gościa Niedzielnego „Historia Kościoła”.
 7. Mobilne Centrum Badań organizuje badania w ambulansie diagnostycznym we wtorek 11 czerwca o godz. 15.30 na parkingu przy kościele. Szczegóły w gablotce i na ulotkach.
 8. Zapowiedzi przedślubne:

Aleksander Kudella z Zakrzowa i Paulina Nosol z Łańca – zapowiedź trzecia

Marcel Kudla z Zakrzowa i Julia Drost z Zakrzowa – zapowiedź druga

 1. Składam serdeczne Bóg zapłać:

- za dzisiejszą kolektę parafialną

- za wszelka pomoc

 

 

Kancelaria parafialna jest czynna codziennie po Mszy świętej oprócz niedziel i świąt, dodatkowo w każdy wtorek od godz. 16.30

Numer Konta parafialnego: ING Bank Śląski S. A. – 10 1050 1344 1000 0023 6464 7004

 

 


IX Niedziela Zwykła 2024

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Dzisiaj 9 niedziela zwykła. O godz. 15.00 zapraszam na nabożeństwo do NSPJ oraz procesję eucharystyczna w ramach oktawy.
 2. Do czwartku codziennie w ramach oktawy Bożego Ciała wieczorem Msza Święta i procesja eucharystyczna. Na zakończenie oktawy w czwartek poświecenie wianków.
 3. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msza Święta o godz. 18.00. Jest to także Dzień diecezjalnego dzieła modlitwy w intencji kapłanów OREMUS. O godz. 17.30 adoracja Najśw. Sakramentu. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 4. Za dwa tygodnie, w niedzielę 16 czerwca w naszej Parafii kolejny FESTYN NA FARZE U PROGU WAKACJI. W związku z tym podobnie jak w latach ubiegłych w salce parafialnej można składać przedmioty, które zostaną wykorzystane na nagrody.  Organizatorzy festynu w tym roku zapraszają ponownie parafianki do współpracy. Proszą, aby chętne panie upiekły i zasponsorowały ciasta na festyn. Gospodynie, które zdecydują się przygotować wypieki proszone są o kontakt z paniami z Parafialnego Zespołu Caritas.
 5. Zapowiedzi przedślubne:

Aleksander Kudella z Zakrzowa i Paulina Nosol z Łańca – zapowiedź druga

Marcel Kudla z Zakrzowa i Julia Drost z Zakrzowa – zapowiedź pierwsza

 1. Składam serdeczne Bóg zapłać:

- za dzisiejszą kolektę parafialną

- za ubiegłotygodniową zbiórke na Parafialny Caritas - wyniosła 2560 zł

- składam serdeczne „Bóg zapłać!” wszystkim, którzy przygotowali czwartkową procesję Bożego Ciała w naszej parafii: przede wszystkim pracującym przy postawieniu i ustrojeniu ołtarzy oraz przy ozdabianiu trasy procesji. „Bóg zapłać!” również służbie liturgicznej, mariankom, Organistom, Orkiestrze, Szafarzom, Panom niosącym baldachim, dzieciom pierwszokomunijnym i najmłodszym, sypiącym kwiaty oraz ich opiekunom, wszystkim którzy swoim uczestnictwem, modlitwami i śpiewem dali świadectwo swojej wiary w prawdziwą obecność Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Niech On wynagrodzi ten trud swoim błogosławieństwem i obfitymi łaskami.

 

 

Kancelaria parafialna jest czynna codziennie po Mszy świętej oprócz niedziel i świąt, dodatkowo w każdy wtorek od godz. 16.30

Numer Konta parafialnego: ING Bank Śląski S. A. – 10 1050 1344 1000 0023 6464 7004

 

 

 


Niedziela - Uroczystość Najświętszej Trójcy 2024

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Dzisiaj uroczystość Najświętszej Trójcy, kończy się okres przyjmowani Komunii świętej wielkanocnej. O godz. 15.00 zapraszam na nabożeństwo majowe.
 2. W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Po Mszy Świętej o godz. 8.00 w intencji Parafian procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. W tym roku idziemy na Małą Stronę. Zapraszam wszystkich do zaangażowania się w przygotowanie ołtarzy i trasy procesji. Zachęcam również do gorliwego uczestnictwa w procesjach Oktawy.
 3. Na procesję Bożego Ciała i podczas oktawy zapraszam panów do niesienie baldachimu, poszczególne stany do sztandarów, dzieci w strojach komunijnych, dzieci do sypania kwiatków.
 4. Biskup Opolski udzielił dyspensy od zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych na dzień 31 maja br. wszystkim diecezjanom i przebywającym na terenie naszej diecezji.
 5. W tym roku zapraszamy dzieci i młodzież na wycieczkę w środę 3 lipca do Energylandii - Rodzinnego Parku Rozrywki w Zatorze. Dzieci w wieku przedszkolnym mogą jechać z opiekunem, a dzieci i młodzież w wieku szkolnym za zgodą rodziców. Nasza parafia otrzymała dofinansowanie na ten wyjazd dla dzieci i młodzieży z Caritas Diecezji Opolskiej. Szczegóły wycieczki znajdują się ulotce, na plakacie w gablotce oraz na naszej parafialnej stronie internetowej.
 6. W zakrystii jest do nabycia Gość Niedzielny Extra o świętych matkach i matkach świętych.
 7. Zapowiedzi przedślubne:

Aleksander Kudella z Zakrzowa i Paulina Nosol z Łańca – zapowiedź pierwsza

 1. Składam serdeczne podziękowania:

- za dzisiejszą kolektę parafialną

- wszystkim którzy włączyli się, pomagali przy organizacji i przebiegu pogrzeby śp. Maksymiliana Drechslera - z ofiarny na uchodźców 1450 zł

- za wszelka pomoc

 

 

Kancelaria parafialna jest czynna codziennie po Mszy świętej oprócz niedziel i świąt, dodatkowo w każdy wtorek od godz. 16.30

Numer Konta parafialnego: ING Bank Śląski S. A. – 10 1050 1344 1000 0023 6464 7004

 


Niedziela Zesłania Ducha Świętego 2024

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

 1. Dzisiaj niedziela Zesłania Ducha Świętego. W naszej Parafii uroczystość I – szej Komunii Świętej. O godz. 15.00 zapraszam na nabożeństwo majowe z udziałem naszych dzieci komunijnych.
 2. Wczoraj zmarł nasz parafianin Maksymilian Drechsler w wieku 93 lat. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie… Różaniec za zmarłego dzisiaj w niedziele o godz. 16.00 oraz jutro o godz. 17.15. Pogrzeb we wtorek o godz. 11.00.
 3. W tym tygodniu przeżywamy biały tydzień, msze święte wieczorem z udziałem dzieci komunijnych oraz ich rodziców, po mszy św. nabożeństwa majowe.
 4. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy Okres Wielkanocny. W poniedziałek święto NMP Matki Kościoła Msze Święte o godz. 8.00 i 18.00. Jest to również diecezjalny dzień tradycyjnych spotkań modlitewnych rolników w rejonach.
 5. Marianki proszą, aby przypomnieć, żeby we wtorek na Mszę Szkolną i nabożeństwo majowe dzieci przyniosły kwiaty z pól, łąk lub ogrodów, które złożą u stóp Matki Bożej.
 6. Za tydzień w niedzielę Trójcy Przenajświętszej Dzień Matki. Zapraszam na Mszę świętą w intencji matek. Za tydzień również zbiórka przed kościołem na nasz Parafialny Caritas.
 7. Duszpasterstwo Mniejszości Narodowych i Etnicznych Diecezji Opolskiej serdecznie zaprasza w niedzielę 2 czerwca 2024 r. do udziału w dorocznej Pielgrzymce Mniejszości Narodowych i Etnicznych na Górę Świętej Anny. Msza św. w Grocie Lurdzkiej o godz. 11.00.
 8. Składam serdeczne Bóg zapłać:

- za dzisiejszą kolektę

- Rodzicom dzieci komunijnych za sprzątanie i dekorację kościoła na dzisiejszą uroczystość, także za dar dla parafii i całoroczną współpracę

- za wszelką pomoc

 

 

Kancelaria parafialna jest czynna codziennie po Mszy świętej oprócz niedziel i świąt, dodatkowo w każdy wtorek od godz. 16.30

Numer Konta parafialnego: ING Bank Śląski S. A. – 10 1050 1344 1000 0023 6464 7004

 

 

 

 


Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego 2024

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

 1. Dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. O godz. 15.00 serdecznie zapraszam na nabożeństwo majowe.
 2. Dzieci, które za tydzień mają przystąpić do I-szej Komunii Świętej, mają próby w poniedziałek, wtorek, środę i czwartek o godz. 16.30. Na ostatnią próbę zapraszam rodziców. Dzieci na próbę mają przynieść książeczkę oraz świecę. Spowiedź przed I-szą Komunią w sobotę o godz. 15.00, najpierw dla dzieci a następnie dla rodziców i chrzestnych.
 3. W poniedziałek zapraszam na Mszę Świętą w intencji czcicieli Matki Bożej Fatimskiej, następnie na różaniec fatimski i procesje.
 4. W sobotę o godz. 17.00 zapraszam na Mszę Świętą w Byczynicach przy kaplicy św. Jana Nepomucena.
 1. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy w Kościele katolickim okres wielkanocny. Od poniedziałku rozpoczyna się okres zwykły. Czas przyjmowania Komunii św. wielkanocnej jest jednak wydłużony do następnej Niedzieli Trójcy Świętej.
 2. W drugi dzień Zielonych Świąt (Święto NMP Matki Kościoła), a więc w poniedziałek 20 maja br. dzień modlitw rolników. Eucharystie będą sprawowane w następujących miejscowościach: Kamień Śl. – godz. 10.00 (rejon opolski); Gościęcin-Bryksy –  godz. 10.00 (rejon kędzierzyńsko-kozielski); Olesno, św. Anna – godz. 10.00 (rejon kluczborski); Szwedzka Górka – godz. 11.00 (rejon nyski); Pietrowice Wielkie, Święty Krzyż – godz. 15.00 (rejon raciborski).
 1. Składam serdeczne Bóg zapłać:

- za dzisiejszą kolektę parafialną i zbiórkę przed kościołem na budowę kościoła św. Jana Pawła II w Opolu

- Parafialnemu Zespołowi Caritas za organizację dnia chorych

- wszystkim dbającym o kapliczki i krzyże

- za dary na probostwo

                                                                                  

 

Kancelaria parafialna jest czynna codziennie po Mszy świętej oprócz niedziel i świąt, dodatkowo w każdy wtorek od godz. 16.30

Numer Konta parafialnego: ING Bank Śląski S. A. – 10 1050 1344 1000 0023 6464 7004

 

 


VI Niedziela Wielkanocna 2024

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

 1. Dzisiaj VI niedziela wielkanocna. O godz. 15.00 zapraszam na nabożeństwo majowe. Przed majówka koronka.
 2. Od poniedziałku do środy Dni Krzyżowe, w czasie których Kościół modli się o urodzaje, o błogosławieństwo w pracy i pokój. Zapraszam na procesje i Msze Święte.
 3. We wtorek po procesji i mszy szkolnej spotkanie w salce dla kandydatów do bierzmowania.
 4. Od piątku nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 5. Nasz Parafialny Dzień Chorych w najbliższą sobotę 11 maja o godz. 10.00. Szczegółowe zaproszenie w Liście św. Mikołaja. Chciałbym jeszcze zachęcić wszystkich Parafian do pomocy w dostaniu się do kościoła naszym chorym oraz seniorom. Po Mszy Świętej spotkanie w salce katechetycznej.
 6. W przyszłą niedzielę zbiórka przed kościołem na budowę kościoła pw. św. Jana Pawła II w Opolu. Po nabożeństwie majowym za tydzień modlitwy FZŚ.
 7. Fundacja DOXA Edukacji Medialnej zaprasza do udziału w XVII Rajdzie Rowerowym na Górę Świętej Anny, który odbędzie się w sobotę 11 maja br. Centralnym punktem będzie Msza św. w Grocie Lurdzkiej sprawowana o godz. 13.00. Na Mszę św. można dojechać indywidualnie lub w grupach zorganizowanych z różnych miejsc naszej diecezji.
 8. Na stojaku z prasa jest kolejny numer dwumiesięcznika 'Misyjne drogi'.
 9. Składam serdeczne Bóg zapłać:

- za dzisiejszą kolektę diecezjalną

- paniom za sprzątanie kościoła w poniedziałek i wtorek

- za dary na probostwo

                                                                      

 

 

 

 

 

 

Kancelaria parafialna jest czynna codziennie po Mszy świętej oprócz niedziel i świąt, dodatkowo w każdy wtorek od godz. 16.30

Numer Konta parafialnego: ING Bank Śląski S. A. – 10 1050 1344 1000 0023 6464 7004

 

 

 


V Niedziela wielkanocna 2024

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

 1. Dzisiaj V niedziela wielkanocna.
 2. W środę rozpoczynamy miesiąc maryjny maj. Zapraszam do codziennego udziału w nabożeństwach majowych. W tym roku raz w tygodniu nabożeństwa majowe poprowadzą nasze Marianki, najbliższe w czwartek, a po dniach krzyżowych we wtorki.
 3. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek o godz. 17.30 adoracja Najśw. Sakramentu, a w sobotę od godz. 9.00 miesięczne odwiedziny chorych.
 4. Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej, Zarząd Wojewódzki Ochotniczych Straży Pożarnych, Ojcowie Franciszkanie oraz ks. Tomasz Józkowicz, diecezjalny duszpasterz strażaków, serdecznie zapraszają do udziału w Diecezjalnej Pielgrzymce Strażaków PSP i OSP na Górze Świętej Anny, która odbędzie się w niedzielę 12 maja br. Centralnym punktem będzie Msza św. sprawowana w Grocie Lurdzkiej o godz. 11.30, której przewodniczyć będzie oraz słowo Boże wygłosi biskup Waldemar Musioł.
 5. 1 maja na Ośrodku GOSIR majówka sportowa. Szczegóły na plakacie w gablotce.
 6. Składam serdeczne Bóg zapłać:

- za dzisiejszą kolektę parafialną

- jubilatom złotej komunii za dar na potrzeby parafii

- za dary na probostwo

                                                                                  

 

Kancelaria parafialna jest czynna codziennie po Mszy świętej oprócz niedziel i świąt, dodatkowo w każdy wtorek od godz. 16.30

Numer Konta parafialnego: ING Bank Śląski S. A. – 10 1050 1344 1000 0023 6464 7004

 

 

 

 

 


IV Niedziela Wielkanocna 2024

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

 1. Dzisiaj IV niedziela wielkanocna – Dobrego Pasterza rozpoczynająca Tydzień Modlitw o powołania do służby w kościele. O godz. 15.00 zapraszam na nabożeństwo o powołania.
 2. W czwartek święto św. Marka Ewangelisty. Zapraszam na procesję błagalną i Mszę Świętą o urodzaje, błogosławieństwo Boże i o pokój o godz. 18.00.
 3. Biskup Opolski serdecznie zaprasza rodziny całej diecezji do udziału w Diecezjalnym Święcie Rodziny, które odbędzie się w środę 1 maja w Jemielnicy. Centralnym punktem Święta będzie Eucharystia sprawowana o godz. 11.00 w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Jemielnicy,
 4. Pielgrzymka Diecezjalnego Dzieła Modlitwy w intencji kapłanów «Oremus», czyli wszystkich zrzeszonych w Apostolacie «Margaretka» oraz wszystkich podejmujących taką modlitwę na Górze św. Anny w sobotę 18 maja. Szczegóły na plakacie w gablotce.
 5. W zakrystii jest do nabycia dwumiesięcznik Gościa Niedzielnego „ Historia Kościoła” poświęcony tematowi Maryi. Cena 12 zł.
 6. Składam serdeczne Bóg zapłać:

- za dzisiejszą kolektę parafialną

- za dary na probostwo

                                                                      

 

Kancelaria parafialna jest czynna codziennie po Mszy świętej oprócz niedziel i świąt, dodatkowo w każdy wtorek od godz. 16.30

Numer Konta parafialnego: ING Bank Śląski S. A. – 10 1050 1344 1000 0023 6464 7004

 

 


Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia św. Mikołaja w Zakrzowie, siedziba: Zakrzów, Chopina 118.